harwdare / software / porady / HTML 5 / CSS 3 / C++

Sebastian Sisa Szypulski

Mam na imię Sebastian, urodziłem się w 1997 roku. Przez pierwsze 16 lat swojego życia mieszkałem w Żydowie (zachodniopomorskie), obecnie mieszkam w Gdańsku tam też studiuję Informatykę na Wyższej Szkole Bankowej.

Całe życie z komputerami

Komputerami interesowałem się od małego. Odkąd pamiętam w domu był komputer (pierwszy jakiego używałem działał na Windowsie 95).
Kolejnym postępem w moim rozwoju zawodowym było nauczenia się języka formatowania wiadomości internetowych BBCode (grając w grę przeglądarkową Ogame, zawsze byłem odpowiedzialny za aspekt wizualny strony sojuszu/klanu, który tworzyliśmy w tej grze).
W 2010 roku miałem dłuższą styczność z pakietem Office (Word, Excel, PowerPoint). Dzięki temu do dzisiaj biegle posługuję się tymi programami.
Rok później zostałem poproszony o pomoc w redakcji szkolnej strony internetowej (gim.polanow.pl). Wtedy przyszedł czas na nieco głębsze poznanie języka HTML. W tym samym roku złożyłem też swój pierwszy komputer (do tej pory serducho mocniej zabije przy wkładaniu procesora w socket).
Przez kolejne lata zajmowałem, się głównie tematami sprzętowymi. Przywracałem starsze maszyny do stanu używalności. Oczyszczałem system by działał szybciej. Stawiałem i testowałem dystrybucje Linuxa (przez około 2 lata pracowałem na Linuxie Ubuntu).
W 2014 roku pierwszy raz miałem styczność z programowaniem na lekcji informatyki w liceum (klasa mat-fiz-inf). Poznałem tam podstawy C++, schematów blokowych oraz elementarnych algorytmów (wbrew pozorom przydają się bardzo na studiach). Cała ta droga włącznie z maturą z informatyki doprowadziła mnie na studia w tym kierunku.

Prywatnie

Jestem maniakiem nowych technologii, seriali (Gra o Tron, The Walking Dead, ZOO i jeszcze parę innych), filmów (Star Wars, wszystkie od Marvela) oraz gier komputerowych (Battlefield, Total War, Call of Duty, Skyrim). Lubię porządny trening siłowy oraz jazdę na rowerze. Uwielbiam majsterkować i naprawiać różnego typu rzeczy.